1Полтавщина – красивий, колоритний і гостинний край з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею. З 25 по 29 червня 2018 року на Полтавщині проходила VI Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів «Адвокація у стилі Етно», в якій приймала участь методист І категорії Наукової бібліотеки М. В. Дмитрієва. Організатори Школи: Українська бібліотечна асоціація та Полтавське обласне відділення УБА. На Полтавщині часто організовують етно-шоу, етно-фестивалі, етно-посиденьки, етно-флеш-моби, тому проведення ЕТНО-школи було цілком логічним і довершеним задумом Cекції з адвокації УБА.

Повчитися адвокаційним бібліотечним процесам приїхали бібліотекарі з Києва, Лисичанська Луганської обл., Львова, Миколаєва, Покровська Донецької обл., Полтави, Славутича Київської обл., Харкова, Хмельницького та інших міст України.

Кожен ранок, як і годиться, починався із зарядки.

2

А потім вже навчання.

Приємною несподіванкою для нас-школярів стала зустріч з директором видавництва «Час майстрів» Олегом Симоненком, який представив видавництво, його продукцію, розповів про акції, що проводить видавництво для бібліотек. А далі розпочалось навчання… «Адвокація від А до Я: входження в проблему». Саме з цієї теми (викладач Лариса Лугова, член Президії УБА, директор Львівської обласної бібліотеки для дітей) розпочалось «занурення» у світ бібліотечної адвокаційної діяльності.

34

Теоретичну основу про діяльність бібліотек України в умовах адмінреформи та роботу бібліотек Полтавщини в умовах створення ОТГ відповідно отримали школярі від Тетяни Богуш, завідувача науково-методичного відділу НБУ ім. Ярослава Мудрого («Адвокація від А до Я: бібліотеки України та адміністративна реформа») та Любові Чорноволенко, завідувача науково-методичного відділу Полтавської ОУНБ ім. І. П. Котляревського.

На практиці ми були ознайомлені з діяльністю бібліотек Полтавщини в умовах створення ОТГ, зустрічалися з місцевою владою та мешканцям громад.

Бібліобрифінг «Моя бібліотека – моя громада!» з місцевою владою та мешканцями громади відбувся у Центральній міській бібліотеці Решетилівської ОТГ. Говорили про проблеми, шляхи їх вирішення та перспективи розвитку бібліотек з І. Королем, начальником відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Решетилівської ОТГ, С. Гуздь, начальником сектору культури та туризму Решетилівської РДА та Н. Денисенко, директором Решетилівської міської бібліотеки.

5

6Етносемінар «Кожна птиця знайде свого Гриця» відбувся у Музеї українського весілля. На зустріч завітали Тетяна Гетьман, завідувач сільської бібліотеки-філії та Христина Покутня, сільський голова Великобудищанської сільської ради.

7
Місцеві майстри гончарної столиці України славляться своїм талантом на весь світ. Найкращі музеї світу мають у своїй колекції вироби опішнянських гончарів. Учасники школи також стали учасниками етносемінару «Опішнянські куманці», який провела директор Зіньківської районної ЦБС Наталія Тоцька у Національному музеї-заповіднику українського гончарства.

8У місті Гадяч – школярі проводили творчу акцію «Маю право», провели колоквіум «Адвокація від А до Я: формула успіху». Відвідали майстер-клас директора Гадяцької ЦРБ ім. Лесі Українки Ольги Красюк «БібліоЦеГлина», побували на етносемінарах «Народні промисли Полтавщини» від Гадяцького історико-краєзнавчого музею та Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. А на завершення – професійне спілкування з елементами фольклорного колориту. Так пройшов передостанній день Літньої школи адвокації. Цікавим також було спілкування з Сергієм Бондаренком, першим заступником голови Гадяцької РДА. Він виклав своє бачення розвитку бібліотек в умовах створення ОТГ, розширення сфери бібліотечних послуг, комп’ютеризації бібліотек. Взяла участь у спілкуванні і в.о. начальника відділу культури РДА Оксана Панасенко.

Упродовж навчання в Школі завдяки культурному картуванню ми побудували мапу закладів культури Полтавщини: Полтава – Решетилівка – Диканька – Великі Будища – Опішне – Гоголеве – Гадяч – Полтава.

Закінчилося навчання випускним етнофестом з врученням сертифікатів та підведенням підсумків VI Всеукраїнської літньої школи адвокації для бібліотекарів «Адвокація у стилі Етно».

910


fileadmin images images for publications UBA logo prozrachnoe

Web of science
Базові та розширені можливості платформи Web of science
Матеріали семінару 2.03.2017 р.  «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень...)».
Презентація "Можливості платформи Web of science для якісних наукових досліджень"

Вебінари дивись тут

Довідкова інформація
http://everum.org.ua/
http://wokinfo.com/

Scopus

Інструкція користувача Scopus

Керівництво користувача
Українські журнали в Scopus

Вебінари з пошуку та фільтрації результатів в Scopus

Відео лекція з пошуку авторів

з інтеграції профілю автора в Scopus и ORCID

 

Подаруй бібліотеці книгу - поділись мудрістю

Сохранить

ElibUkr 01

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наукові журнали у вільному доступі

Сохранить

Головне управління статистики в Харьківській області

Підводні технології

schedule

Графік роботи

Цифровий репозиторій

Електронний каталог

Перейти на сайт ХНУМГ


Дистанційне навчання

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить