21 та 22 листопада 2018 року співробітники наукової бібліотеки ХНУМГ ім. О. М. Бекетова приймали активну участь у низці заходів, що проходили у рамках ІV Загальноуніверситетської науково-практичної конференції «СПАДЩИНА УНІВЕРСИТЕТУ: Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість».

У музейному комплексі університету було розгорнуто експозицію «Вчені-ювіляри 2018 року», на якій було представлено 171 документ: книги, збірники, статті із журналів, фото, газетні вирізки. Експозиція діяла упродовж всієї роботи конференції, тож кожен охочий мав змогу ознайомитися з науковим доробком відомих вчених. Непересічною подією була присутність вдови відомого вченого к. т. н. Людвига Карловича Войславського, яка з великою зацікавленістю переглянула матеріали виставки, пов’язані з життям та діяльністю Людвига Карловича та поділилася своїми спогадами.

spad10

spad2

spad3

spad4

22 листопада 2018 року у приміщенні читального залу суспільно-економічної літератури наукової бібліотеки ХНУМГ ім. О. М. Бекетова було проведено заходи у рамках секції №1 науково-практичної конференції за темою «Сучасні видання зі спадщини університету». Модератором секції виступала директор наукової бібліотеки університету Н. О. Євсюкова.

Засідання секції відкрив Ректор університету, професор В. М. Бабаєв.

spad5

Особливістю заходу була присутність членів родини відомого українського вченого, доктора технічних наук, професора Кемаля Кадировіча Намітокова, наукова і педагогічна діяльність якого нерозривно пов'язана з університетом.

spad6

Учасники та гості заходу прослухали доповідь кандидата технічних наук, доцента кафедри світлотехніки та джерел світла університету Л. Д. Гуракової «Кемаль Кадирович Намітоков: Особистість, вчений, педагог», в якій Лариса Дмитрівна цікаво та змістовно розповіла про життя та діяльність К. К. Намітокова, поділилася спогадами про роботу з відомим вченим.

Професор В. Ф. Харченко представив увазі учасників секції презентацію конспекту лекцій професора Кемаля Кадировіча Намітокова з технічної фізики (видання ІІ і ІІІ томів наукової спадщини вченого).

Зацікавленість в учасників заходу викликала презентація монографії «У двобої з небуттям: комунальне господарство Харкова в роки Другої світової війни», яку представила авторка, почесний співробітник ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, завідувачка сектору наукової бібліотеки, Лауреат творчої премії ім. Д. Багалія в галузі краєзнавства Харківського міськвиконкому Н. П. Тріпутіна. Наталія Петрівна розповіла про історію задумки написання такої фундаментальної праці, про тривалу роботу над монографією.

spad7

spad8

Упродовж проведення секції учасники та гості заходів мали змогу ознайомитися з експозиціями, які було розгорнуто у приміщенні читального залу суспільно-економічної літератури та у холі наукової бібліотеки:

- «Праці науково-педагогічного складу ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, видані у 2015-2018 рр.», на якій було представлено 202 документа. Книги були розміщені за видами: підручники, монографії, навчальні посібники, навчальні посібники за рішенням Вченої ради, а в середині підрозділів за роками;

- «Намітоков Кемаль Кадирович – інженер, науковець, педагог», на якій було представлено 167 документів, з них: фото, статті, книги, газетні вирізки, описи винаходів, рукописи, книги з автографами.

- «Торкатюк Володимир Іванович» (до 80-річчя від дня народження), на якій було представлено 63 документи, з них: книги, статті, фото.

Під час перегляду експозицій учасники та гості заходів обмінювалися враженнями, висловлювали свої думки та побажання.

За активну участь у проведенні науково-практичної конференції директор наукової бібліотеки Н. О. Євсюкова та Н. П. Тріпутіна отримали іменні сертифікати. Н. П. Тріпутіна була також відзначена іменною Подякою за монографію «У двобої з небуттям: комунальне господарство Харкова в роки Другої світової війни».

Колектив наукової бібліотеки висловлює щиру подяку ректорату університету, почесному ректору університету Л. М. Шутенку, директору Музейного комплексу університету Т. П. Єлісеєвій та всім, хто надавав допомогу та сприяв у проведенні заходів секції науково-практичної конференції та сподівається на подальшу плідну співпрацю у справі зберігання та пропаганди історичної, освітньої, наукової, інтелектуальної і культурної спадщини університету.

spad9


fileadmin images images for publications UBA logo prozrachnoe

Web of science
Базові та розширені можливості платформи Web of science
Матеріали семінару 2.03.2017 р.  «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень...)».
Презентація "Можливості платформи Web of science для якісних наукових досліджень"

Вебінари дивись тут

Довідкова інформація
http://everum.org.ua/
http://wokinfo.com/

Scopus

Інструкція користувача Scopus

Керівництво користувача
Українські журнали в Scopus

Вебінари з пошуку та фільтрації результатів в Scopus

Відео лекція з пошуку авторів

з інтеграції профілю автора в Scopus и ORCID

 

Подаруй бібліотеці книгу - поділись мудрістю

Сохранить

ElibUkr 01

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наукові журнали у вільному доступі

Сохранить

Головне управління статистики в Харьківській області

Підводні технології

schedule

Графік роботи

Цифровий репозиторій

Електронний каталог

Перейти на сайт ХНУМГ


Дистанційне навчання

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить