ад113 квітня 2019 року наукова бібліотека приймала участь у Дні відкритих дверей у форматі BeketovOpenSpace. До уваги гостей було запропоновано 9 програм, одна з яких була присвячена темі плагіату та різних форм академічної доброчесності, яка останнім часом досить часто обговорюється.

Високий рівень плагіату та кількість публічних кейсів виявлення шахраїв, що постійно зростає, має й зворотний ефект, – це робить академічне середовище толерантним. Культура та академічні цінності у ситуації з плагіатом виконують регуляторну функцію; вони регулюють, контролюють та санкціонують прийнятні норми. Лише інституційних норм контролю та санкцій недостатньо для запобігання будь-яких форм академічного шахрайства, насамперед, плагіату.

Дуже важливо, щоб традиції, норми доброчесної поведінки формувалися ще у школі. Тому для вчителів співробітниками наукової бібліотеки було проведено майстер-клас з академічної доброчесності.

Разом з викладачами було розглянуто ключові терміни та визначення за темою "Академічна доброчесність у школі", правила цитування, що є плагіатом і як його уникнути, яка настає відповідальність за плагіат. Викладачам було запропоновано переглянути відео переможців Всеукраїнського студентського конкурсу проектів соціальної відео-реклами “Чесність починається з тебе”, організованого в рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP. Для вчителів було презентовано можливості платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus – першого та найбільшого проекту безкоштовної освіти. Вчителі були ознайомлені з програмою Unicheck (попередня назва — Unplag.com) — платний онлайн-сервіс пошуку плагіату, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в інтернеті чи внутрішньої бази документів користувача. Після закінчення майстер-класу активні учасники отримали сертифікати та роздаткові матеріали за темою "Академічна доброчесність".

ад2

 

 

 


fileadmin images images for publications UBA logo prozrachnoe

Web of science
Базові та розширені можливості платформи Web of science
Матеріали семінару 2.03.2017 р.  «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень...)».
Презентація "Можливості платформи Web of science для якісних наукових досліджень"

Вебінари дивись тут

Довідкова інформація
http://everum.org.ua/
http://wokinfo.com/

Scopus

Інструкція користувача Scopus

Керівництво користувача
Українські журнали в Scopus

Вебінари з пошуку та фільтрації результатів в Scopus

Відео лекція з пошуку авторів

з інтеграції профілю автора в Scopus и ORCID

 

Подаруй бібліотеці книгу - поділись мудрістю

Сохранить

ElibUkr 01

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наукові журнали у вільному доступі

Сохранить

Головне управління статистики в Харьківській області

Підводні технології

schedule

Графік роботи

Цифровий репозиторій

Електронний каталог

Перейти на сайт ХНУМГ


Дистанційне навчання

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить