У зв’язку із встановленням на території України із 12 березня 2020 року карантину бібліотекарі Наукової бібліотеки ХНУМГ ім. О. М. Бекетова здійснюють роботу у дистанційному режимі.

Кожного дня із домашніх комп’ютерів співробітники бібліотеки працюють в наукометричних базах даних: Web of Science, Scopus та Springer. Бібліотекарі здійснюють пошук наукових статей згідно із навчальними програмами університету, завантажують їх та розміщують у OneDrive для спільного доступу. Ця робота здійснюється з метою забезпечення науково-дослідницької роботи викладачів, студентів та аспірантів Університету.

Співробітники інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки надають онлайн-послугу з присвоєння навчальним посібникам, монографіям, авторефератам дисертацій, науковим статтям класифікаційних індексів за таблицями УДК. Скористатися даною послугою можуть викладачі, аспіранти та студенти університету, надіславши запит за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Для отримання шифру (індексу УДК, авторського знаку) необхідно надати таку інформацію:

– повну назву документу;

– анотацію або ключові слова, які розкривають зміст роботи;

– контактні дані автора: П.І.Б., телефон, e-mail.

Бібліотека постійно оновлює новинний контент на сайті бібліотеки, в соціальних мережах: Facebook, Instagram та в корпоративній університетській мережі Yammer, в группі «Бібліотека».

Працівники бібліотеки активно займаються самоосвітою, використовуючи можливості масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus».

У період карантину бібліотекарі успішно закінчили та отримали іменні сертифікати з таких тем: «Побутові відходи – дій зараз!», «Захист прав людей з інвалідністю», «Навчаємось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів», «Медіаграмотність: практичні навички», «Word та Excel: інструменти та лайфхаки», «Культура та політика: багатозначність (взаємо)зв’язків», «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», «4 кроки до здорового харчування», «Коронавірусна інфекція: факти проти паніки» та ін.

Завдяки курсу «Побутові відходи – дій зараз!» бібліотекарі навчилися правильному поводженню із різними типами відходів, дізналися, як можна зменшувати їх кількість та небезпечні властивості, чому відходи треба збирати роздільно та сортувати, а також яким чином відходи можна переробляти та скільки можна заробити на вторинній сировині.

Отримані знання допоможуть бібліотекарям ефективніше працювати у проєкті «Ефективне управління енергією – перший крок до Зеленого Університету», а саме у кампанії зі збору макулатури від кафедр та підрозділів ХНУМГ ім. О. М. Бекетова та восени 2020 року долучитися до акції «The Great Global Cleanup» (Велике глобальне прибирання), спрямованої на очищення нашої планети від десятків тисяч тонн відходів.

Також успішно пройдено онлайн-курси від інших українських навчальних платформ та отримано іменні сертифікати з таких тем: «Академічна доброчесність в університеті», «Бібліотека – відкритий публічний простір», «Цифрова грамотність», «Цифрові комунікації в глобальному просторі», «Цифрові навички для вчителів», «Онлайн-сервіси для вчителів».

Загалом у період із 19 березня по 2 квітня 2020 року співробітники бібліотеки отримали 23 іменні сертифікати і надалі продовжують активно навчатися.

Таким чином, навіть в умовах карантину бібліотекарі продовжують наполегливо працювати та підвищувати свій особистісний та професійний рівень.

 Сертификат 1

Сертификат 2

Сертификат Евсюкова

Сертификат 3

Сертификат 4

Сертификат 5

Сертификат 8

Сертификат 6

Сертификат 7

Сертификат 101

Сертификат 10

 

 

 


Подаруй бібліотеці книгу - поділись мудрістю

Сохранить

ElibUkr 01

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наукові журнали у вільному доступі

Сохранить

Головне управління статистики в Харьківській області

Підводні технології

schedule

Графік роботи

Цифровий репозиторій

Електронний каталог

Перейти на сайт ХНУМГ


Дистанційне навчання

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

fileadmin images images for publications UBA logo prozrachnoe

Сохранить