Леся УкраїнкаСправжнє ім'я відомої української письменниці – Лариса Петрівна Косач. Народилася вона в місті Новоград-Волинський. Її мамою була письменниця Ольга Косач, яка писала під псевдонімом Олена Пчілка, батьком – Петро Антонович Косач, який дуже любив літературу і живопис.

У будинку Косачів постійно збиралися письменники, художники і музиканти, влаштовувалися вечори і домашні концерти. Основну роль у формуванні поглядів майбутньої письменниці зіграв дядько Лесі – Михайло Драгоманов – вчений, фольклорист, громадський діяч.

А Ви знали, що у чотири роки дівчинка навчилася читати, а в п'ять – грати на роялі, в вісім – стала писати вірші. За все життя Леся Українка написала близько 270 віршів, а ще поеми і драматичні твори. Леся знала кілька іноземних мов, що дозволило їй широко ознайомитися з класичними творами світової літератури.

Вона стала для країни символом сильного духу, одержимості, нескореності та жаги до життя. Її ставлять в один ряд із геніальними Тарасом Шевченком та Іваном Франком.

Це та багато інших фактів Ви зможете дізнатись із нашої добірки про життя та творчий шлях знаменитої українки, доля якої підготувала тернистий, але дуже славний шлях.


Подаруй бібліотеці книгу - поділись мудрістю

Сохранить

ElibUkr 01

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наукові журнали у вільному доступі

Сохранить

Головне управління статистики в Харьківській області

Підводні технології

schedule

Графік роботи

Цифровий репозиторій

Електронний каталог

Перейти на сайт ХНУМГ


Дистанційне навчання

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

fileadmin images images for publications UBA logo prozrachnoe

Сохранить