21 травня 2020 року відбулась онлайн презентація «зелених» проєктів університетських бібліотек за ініціативи Руху «Зелені бібліотеки в Україні». Свої проєкти представили: Наукова бібліотека ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», бібліотека Сумського державного університету, Клуб ЕКО «ЛОТОС» КРОК, створений у Коледжі економіки, права та інформаційних технологій (м. Київ). Модератором заходу виступила виконавча директорка Благодійного фонду «Благодійна країна» Люсьєна Шум.

Директорка Наукової бібліотеки ХНУМГ ім. О. М. Бекетова Н. О. Євсюкова представила доповідь із презентацією про роботу Бібліотеки з популяризації екологічного способу життя та академічної культури, про основні напрямки роботи із користувачами в системі екологічної освіти, участь бібліотекарів у програмах, акціях та проєктах, спрямованих на підвищення екологічної обізнаності українців та мотивації до екологічно свідомої поведінки.

Доповідачка акцентувала увагу на участі Бібліотеки сумісно із Кафедрою інженерної екології міст, її завідуючим Ф. В. Стольбергом у 1999–2001 роках у Гранті «Довкілля та енергетика», завдяки якому фонд Бібліотеки поповнився унікальною навчальною та науковою літературою з екологічної тематики та в Бібліотеці розпочався процес автоматизації.

Н. О. Євсюковою було висвітлено роботу Бібліотеки у проєкті «Ефективне управління енергією – перший крок до Зеленого Університету», у рамках якого було розпочато кампанію зі збору макулатури від кафедр та підрозділів ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, яка і до сьогодні успішно реалізується.

Директорка бібліотеки Н. О. Євсюкова зазначила, що задля того, щоб здійснювати роботу в напрямі екологічної просвіти, бібліотекарі  постійно підвищують свою екологічну культуру. Так, у 2020 році працівники Бібліотеки пройшли курс «Побутові відходи – дій зараз!», організований на масових відкритих онлайн-курсах «Prometheus» та отримали 15 іменних сертифікатів. Завдяки даному курсу вони навчилися правильному поводженню із різними типами відходів, дізналися, як можна зменшувати їх кількість та небезпечні властивості, чому відходи треба збирати роздільно та сортувати, а також яким чином відходи можна переробляти та скільки можна заробити на вторинній сировині.

Також доповідачка окреслила подальші плани Бібліотеки з популяризації еко-культури і зеленого стилю життя.

Доповідь викликала неабияку зацікавленість з боку учасників заходу, були поставлені запитання, на які Н. О. Євсюкова дала змістовні відповіді.

Ознайомитися із повним записом вебінару та презентаціями доповідачів можна за посиланням:http://livelibrary.com.ua/greenlibrary/eco-univer/.

Евсюкова2

Евсюкова1

 


Подаруй бібліотеці книгу - поділись мудрістю

Сохранить

ElibUkr 01

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наукові журнали у вільному доступі

Сохранить

Головне управління статистики в Харьківській області

Підводні технології

schedule

Графік роботи

Цифровий репозиторій

Електронний каталог

Перейти на сайт ХНУМГ


Дистанційне навчання

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

fileadmin images images for publications UBA logo prozrachnoe

Сохранить