13 квітня 2019 року наукова бібліотека приймала участь у Дні відкритих дверей у форматі BeketovOpenSpace. До уваги гостей було запропоновано 9 програм, одна з яких була присвячена темі плагіату та різних форм академічної доброчесності, яка останнім часом досить часто обговорюється.
Високий рівень плагіату та кількість публічних кейсів виявлення шахраїв, що постійно зростає, має й зворотний ефект, – це робить академічне середовище толерантним. Культура та академічні цінності у ситуації з плагіатом виконують регуляторну функцію; вони регулюють, контролюють та санкціонують прийнятні норми. Лише інституційних норм контролю та санкцій недостатньо для запобігання будь-яких форм академічного шахрайства, насамперед, плагіату.
Дуже важливо, щоб традиції, норми доброчесної поведінки формувалися ще у школі. Тому для вчителів співробітниками наукової бібліотеки було проведено майстер-клас з академічної доброчесності.
Разом з викладачами було розглянуто ключові терміни та визначення за темою "Академічна доброчесність у школі", правила цитування, що є плагіатом і як його уникнути, яка настає відповідальність за плагіат. Викладачам було запропоновано переглянути відео переможців Всеукраїнського студентського конкурсу проектів соціальної відео-реклами “Чесність починається з тебе”, організованого в рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP. Для вчителів було презентовано можливості платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus – першого та найбільшого проекту безкоштовної освіти. Вчителі були ознайомлені з програмою Unicheck (попередня назва — Unplag.com) — платний онлайн-сервіс пошуку плагіату, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в інтернеті чи внутрішньої бази документів користувача. Після закінчення майстер-класу активні учасники отримали сертифікати та роздаткові матеріали за темою "Академічна доброчесність".