29.01.2020 року в ХНУМГ ім О. М. Бекетова проходив ІІІ обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчального предмету «Екологія».
В рамках цього заходу Наукова бібліотека провела круглий стіл на тему: «Академічна доброчесність у школі» та розмову-діалог «Цифрова грамотність» для 50-ти вчителів Харківської області.
Методист бібліотеки Дмитрієва Марина Василівна розповіла про Проект сприяння Академічній доброчесності в Україні (Srtengthening Academic Integrity in Ukraine Project – SAIUP), що реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Посольства США в Україні. Під час розмови вчителі мали змогу дізнатись, що таке академічна доброчесність, для чого вона потрібна, які можуть бути наслідки порушення її правил і принципів.
Під час заходу розглядалися основні форми проявів академічної недоброчесності: плагіат, самоплагіат, списування, академічний саботаж, академічне шахрайство, фабрикація, фальсифікація, хабарництво, тощо.
Вчителів також зацікавила інформація про Національну програму цифрової грамотності населення «Дія: Цифрова освіта». 21 січня 2020 року запрацювала в тестовому режимі Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності https://osvita.diia.gov.ua. Співробітники бібліотеки розповіли про проект та продемонстрували вже отримані в рамках проекту, після проходження тестування, сертифікати (17 сертифікатів за базовий курс із цифрової грамотності (просунутий рівень) та 7 за курс «Безпека дітей в інтернеті»).
Кожен українець відтепер має безкоштовний доступ до цифрової освіти. Для навчання цифровій грамотності обраний інноваційний формат – освітні серіали. На онлайн-платформі доступні три освітні серіали: базовий серіал із цифрової грамотності, серіал із цифрової грамотності для вчителів і серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей».
Запрошеними гостями освітніх серіалів із цифрової грамотності стали українські зірки: акторка, телеведуча, народна артистка України Ольга Сумська; телеведуча, громадська діячка, перший в Україні Почесний Посол Фонду ООН у галузі народонаселення Марія Єфросініна; українська телеведуча Надія Матвєєва; український режисер Руслан Ханумак. На онлайн-платформі є тест на загальну цифрову грамотність, який допоможе визначити можливі прогалини в знаннях. Також після кожної серії освітнього серіалу передбачене тестування. А після перегляду всіх серій освітнього серіалу, за результатами фінального тестування, видається електронний сертифікат. Освітні серіали з цифрової грамотності розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній: Google Україна, Microsoft Ukraine, Академія ДТЕК, Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні, CISCO, СFC Consulting, Освіторія, Global Teacher Prize.
Проєкт втілено за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.
Під час підведення підсумків роботи заходу вчителі подякували бібліотекарям за цікаву інформацію та можливість мати готовий матеріал для проведення занять зі школярами у своїх колективах.