20 липня 2022 року відбулася конференція від Харківського обласного відділення (філії) ВГО Української бібліотечної асоціації «Актуалізація фондів великих бібліотек Харкова: заходи воєнного та післявоєнного часу». Захід проходив у дистанційному режимі на платформи Zoom.
У роботі конференції взяли участь директор Наукової бібліотеки ХНУМГ ім. О. М. Бекетова Надія Євсюкова та заступник директора Світлана Федяй.
На заході розглядалася питання актуалізації бібліотечних фондів, як складової інформаційних ресурсів держави, що потребують особливої уваги, а також розвитку і захисту, зокрема і від поширення ворожих інформаційних впливів. В умовах збройної агресії російської федерації проти України актуалізація бібліотечних фондів є необхідною та, водночас, має відбуватися виважено і поступово, з урахуванням виду бібліотеки, із застосуванням індивідуального підходу до кожного документа, який зберігається в її фонді.
На конференції була акцентована увага на низці важливих законопроєктів, одним із активних розробників яких є команда Міністрства культури та інформаційної політики України. Йдеться, зокрема, про ухвалені Верховною Радою України законопроєкти №7459, № 2313-ІХ та №6287, які набули широкого розголосу у суспільстві. Вони передбачають заборону імпорту видавничої продукції з росії та білорусі, видання і продаж книг авторства громадян рф в Україні та підтримку розвитку українського книговидання.
Учасники заходу ділилися думками щодо організаційно-правових механізмів та розглядали успішні практики актуалізації бібліотечних фондів, зокрема Надія Євсюкова презентувала алгоритм та критерії вилучення документів з бібліотечних фондів Наукової бібліотеки ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.
У процесі обговорення учасниками конференції були окреслені основні напрямки роботи, спрямовані на посилення інформаційної безпеки й унеможливлення загрози ворожих інформаційних впливів на громадян, користувачів бібліотек України.