
21 жовтня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Україна вперше долучилася до відзначення цього Дня у 2020 році. Українська наукова та освітня спільнота все більше звертається до питань академічної доброчесності та впровадження міжнародних академічних стандартів.
Академічна доброчесність – це мотивоване та відповідальне навчання і викладання, основа якісної освіти та шлях до формування свідомого громадянського суспільства. Категорія академічної доброчесності є всеохоплюючою. Вона стосується не лише загальної корпоративної культури університету, внутрішньої культури студента, а також включає в себе духовні засади, етичні і моральні принципи.
В Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова велика увага приділяється питанням академічної доброчесності. Важливим документом є
Кодекс честі Університету, який встановлює загальні моральні принципи та правила етичної поведінки осіб, що працюють і навчаються в Університеті. Також в ХНУМГ ім. О. М. Бекетова діє Комісія з питань етики та академічної чесності в складі Ради з виховної роботи, яка забезпечує моніторинг дотримання членами університетської громади моральних та правових норм Кодексу честі Університету.
У Положенні про академічну доброчесність та систему запобігання академічному плагіату в ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, зазначено, що наукова бібліотека здійснює організацію заходів з популяризації основ інформаційної культури та академічної доброчесності та підвищення рівня обізнаності усіх учасників освітнього процесу спільно з Органом студентського самоврядування, студентською профспілкою Університету та Радою молодих вчених.
У 2016 році наукова бібліотека ХНУМГ ім. О. М. Бекетова розробила дистанційний курс «Інформаційні ресурси наукової бібліотеки університету». Курс створений у середовищі системи дистанційного навчання Moodle і є компонентом програми навчальної дисципліни «Інформаційні ресурси Університету». Один із розділів курсу присвячений культурі академічної доброчесності як важливому складнику трансформації вищої освіти в Україні.
На
сайті наукової бібліотеки а н бібліотеки відкрито рубрику «
Академічна доброчесність для науковців, аспірантів та магістрів», та магістрів», де представлені документи, офіційні документи ХНУМГ ім. О. М. Бекетова з даного питання, правила оформлення списків джерел, відповідно до ДСТУ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання» та оформлення бібліографічних посилань, відповідно до ДСТУ 8302:2015 «Бібліографічне посилання (загальні правила складання)», методичні рекомендації щодо Міжнародних стилів цитування та посилання в наукових роботах тощо. Завдяки тому, що наукова бібліотека підтримує концепцію відкритого доступу всі електронні ресурси наукової бібліотеки доступні користувачам в режимі 24/7.
Наукова бібліотека сумісно зі Студентським Сенатом Університету проводить соціокультурні заходи, які мають на меті підвищення обізнаності студентів з питань академічної доброчесності. Так, 26 травня 2021 року у межах проєкту «Restude» був проведений освітній квест «Академічна доброчесність».
Дотримуємося основних принципів академічної доброчесності! Пам’ятаймо: чесність починається з кожного з нас!