
29 жовтня 2004 року у Харкові вшанували професора, художника монументально-декоративного мистецтва Олександра Федоровича Проніна, який вважається родоначальником вітражного мистецтва, що колись процвітало на Слобожанщині.
У місті художнику встановили меморіальну дошку за адресою Пушкінський в'їзд, 6 (робота студентів творчої майстерні скульптора О. Рідного), де розташовувалася майстерня Олександра Федоровича.
Харків став для нього другою батьківщиною. Він віддав місту всю силу своєї творчої наснаги, створивши вітражі для Палацу спорту, Харківського театру для дітей та юнацтва, низки навчальних закладів.
У Харкові зосереджені найкращі бекетівські споруди. 1995 року було відкрито третю лінію Харківського метрополітену. Одну зі станцій цієї лінії, розташованої у самому центрі міста, архітектори та художники присвятили академіку архітектури О. М. Бекетову, чиє ім'я стоїть в одному ряду з іменами людей світової культури. Олександр Федорович вкотре представив свої чудові вітражі. Над ескалатором розмістили експозицію «Харків». У торці платформи встановлена окрема композиція. Циркульна форма цього вітража – «Академік архітектури О. М. Бекетов» – колірна домінанта на платформі. Класична арка у поєднанні з хрестоподібною структурою є тлом для портрета О. М. Бекетова, виконаного у графічній манері.
Вітражі Олександра Федоровича Проніна також розташовані на станціях харківського метро – «Проспект Гагаріна», «Імені О. С. Масельського», «Академіка Барабашова». Роботи художника можна побачити у ресторані «Старе Місто» та Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова. Зокрема, оригінальні, яскраві вітражі художника прикрашають інтер’єр наукової бібліотеки Університету.