27 січня у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року (Постанова Верховної Ради від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття ООНівського документа.
Голокост – це переслідування та масове знищення євреїв та інших соціальних груп, які здійснювали німецькі нацисти та їхні союзники під час Другої світової війни. Під час Голокосту було вбито близько 6 мільйонів євреїв, що становить приблизно третину всього єврейського населення світу.
Крім євреїв, нацисти також вбили близько чверті всіх циган світу, приблизно 10% поляків, приблизно 3 мільйони військовополонених, тисячі душевнохворих і непрацездатних.
На Харківщині місцем пам’яті жертв Голокосту є Меморіальний комплекс «Дробицький яр». На цій території, за різними оцінками, було знищено близько 20 тисяч харківських євреїв.
27 січня увесь світ згадує мільйони жертв тоталітарного нацистського режиму для того, щоб сказати: «Ніколи знову». Аби нагадати – людське життя є найвищою цінністю, і будь-який режим, що базується на ненависті та нетерпимості, приречений на крах.
З метою вшанування пам'яті жертв Голокосту наукова бібліотека ХНУМГ ім. О. М. Бекетова презентує віртуальну виставку «Людяність у нелюдяний час».