6086b687bca44894870951

Цьогоріч минає 37 років відтоді, як світ сколихнула найбільша за масштабами та наслідками техногенна катастрофа двадцятого століття. Організація Об'єднаних Націй оголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу.

Чорнобиль став суворим випробуванням і жорстоким уроком. Мільйони людей зазнали радіаційного опромінення, сотні тисяч – втратили здоров'я і дах, свою малу батьківщину. Непоправної шкоди зазнала природа, а 30-кілометрова територія навколо ЧАЕС і досі має назву «зона відчуження». Аварія на Чорнобильській АЕС увійшла в історію як транскордонна. Від її наслідків постраждала не тільки Україна, а й сусідні держави.
Річниця Чорнобиля —  вічний знак пам’яті, скорботи і роздумів, привід для нового прочитання уроків катастрофи. Це — заклик для нових поколінь — пам’ятати про минулу трагедію й думати про майбутнє. Як посилити  людську безпеку, і як зберегти сталий розвиток в умовах нової енергетичної парадигми, — без’ядерного розвитку світової економіки.
Ми дякуємо всім, хто відважно встав на захист миру від ядерної небезпеки. Ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю тих, хто ціною свого життя врятував людство в перші дні катастрофи. 

Подаруй бібліотеці книгу - поділись мудрістю

Сохранить

ElibUkr 01

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Головне управління статистики в Харьківській області

Підводні технології

schedule

Графік роботи

Цифровий репозиторій

Електронний каталог

Перейти на сайт ХНУМГ


Дистанційне навчання

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

11zon cropped

Сохранить