Щорічно 31 травня відзначається Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням, запропонований у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Куріння – це не заняття, яке можна легко кинути. Це справжня наркоманія, і особливо небезпечна тому, що багато хто не приймає її всерйоз. Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії та найпоширеніша в усьому світі шкідлива звичка. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі не менше ніж 1,1 мільярда людей, які палять, а це приблизно одна третина дорослого населення планети. Щорічно від причин, пов’язаних із курінням, передчасно помирає більше людей, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків або СНІДу. З’явився новий термін – „ хвороби курців ”. До середини минулого століття тютюн вживали переважно чоловіки. У наступні десятиліття до цього захоплення чоловіків почали приєднуватися жінки, молоді люди, підлітки і навіть діти.
Кожен прагне бути сильним, привабливим, мати гарну роботу, щасливе особисте життя. А скільки мрій, які можуть здійснитися? Здійснюючи їх, ми постійно стикаємося з різноманітними перешкодами і намагаємося їх здолати і рухатися вперед. Не завжди легко вдається нам досягти поставленої мети, але при бажанні рано чи пізно ми здійснюємо свої наміри. Тоді ж чому засобом вирішення наших проблем має бути тютюн? Чому рослина повинна бути «визначником нашої долі»?