Іван Нечуй-Левицький – відомий український письменник, вчитель, фольклорист, перекладач. Фундатор нового жанру в українській літературі – соціально-побутової повісті. Корифей української прози, унікальна людина із загадковим баченням та чарівним талантом. Він захоплювався українською мовою, протистояв русифікації України та говорив: «Мова народу є тілом нації, національний психологічний характер – то її душа».
Був напрочуд розумним, вивчав латинську, церковнослов’янську та грецьку мови. Свою літературну діяльність письменник розпочав у 30 років, які припали на заборону писати українською та зміг подарувати читачам багато унікальних та цікавих творів. Найпопулярніші роботи автора: «Дві московки», «Бурлачка», «Микола Джеря», «Кайдашева сім’я», «Хмари», «Старосвітські батюшки та матушки», «Шевченкова могила» та інші. Також він є одним із перекладачів Біблії українською мовою. Письменник згадував, що про його літературні спроби рідною мовою, підписані псевдонімом «І. Нечуй», не знали навіть товариші, з якими він жив на одній квартирі, не знав і батько.
Зі шкільної програми ми пам’ятаємо лише повість «Кайдашева сім'я». За її мотивами створений телесеріал «Спіймати Кайдаша», який надає можливість заново глянути на давно відому класику.
Наукова бібліотека ХНУМГ ім. О. М. Бекетова запрошує перевірити ваші знання повісті «Кайдашева сім’я» за описом характерів героїв.