Квітень 1986 року вибухнув не квітковим цвітом, а атомними частинками - відбулася техногенна катастрофа, наслідки якої і досі ніхто не може спрогнозувати. Чорнобильська АЕС не встояла й зруйнувала все довкола. Ні наші батьки, ні інші українці, прості «совєтські люди» ще багато днів нічого не знали про радіацію, яка становила смертельну загрозу для їхнього життя. Не знали правди про Чорнобиль і багато років поспіль — аж до часів незалежної України, коли потроху завіса секретності піднялася, оголюючи страшну правду наруги над природою, некомпетентності тих, хто взявся «керувати» нею, недолугості й злочинності мілітаристського радянського режиму.

Ця велика катастрофа, яка зачепила мільйони маленьких життів, зруйнувала сім'ї, змінила ціле покоління. Зона, уражена радіацією, лякає не тільки небезпекою, а й історіями людей, які пережили ті страшні події.

Про ці сумні події 26 квітня 1986 року не мовчали письменники, котрі видають книги, вірші, розповіді, спогади, інтерв’ю.

Наукова бібліотека ХНУМГ ім. О. М. Бекетова пропонує один з варіантів як дізнатися про цю трагедію та віддати дань поваги  до тих людей, які ліквідували наслідки, уявити та осмислити цю подію - прослухати літературний подкаст «Чорнобиль не має минулого часу» та подивитися віртуальну виставку.

photo 5278764512343875331 y


Подаруй бібліотеці книгу - поділись мудрістю

Сохранить

ElibUkr 01

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Головне управління статистики в Харьківській області

Підводні технології

schedule

Графік роботи

Цифровий репозиторій

Електронний каталог

Перейти на сайт ХНУМГ


Дистанційне навчання

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

fileadmin images images for publications UBA logo prozrachnoe

Сохранить