збіліти в гнів до сотого коліна!
І щось в мені таке болить,
що це і є, напевно, Україна.
Ліна Костенко — одна з найвідоміших і найшанованіших постатей української літератури. Її творчість відзначається глибоким філософським змістом, витонченістю слова та надзвичайною силою духу. Впродовж десятиліть вона залишається голосом національної свідомості, символом боротьби за культурну незалежність і відродження України.
Ліна Костенко відома своєю стійкою позицією щодо захисту національних інтересів, української мови, культури та історії. Вона змалку стала свідком важких для України часів — від боротьби за її незалежність у період Другої світової війни до етапів, коли радянська система прагнула стерти національну самобутність. Вона пережила сталінські репресії, тоталітарний режим, обмеження свободи творчості. Попри всі труднощі, поетеса залишалася вірною своїм переконанням. Її вірші та публіцистика стали способом опору, не просто виразом протесту, а й шляхом до відродження національної гордості.
Ліна Василівна завжди відрізнялася безкомпромісністю. Поетеса говорить і пише лише те, про що думає, через що болить душа, не соромиться бути відвертою та щирою. Можливо саме тому її вірші наче промовляють до кожного українця, незалежно від віку чи статі. Письменницю можна назвати справжньою героїнею. Вона стала однією з найвпливовіших жінок сучасної України, моральним авторитетом для українців.
19 березня 2025 року видатна українська поетеса та щира патріотка своєї батьківщини Ліна Василівна Костенко відзначає 95-й день народження. Її внесок у сучасну українську літературу величезний, а гострі та волелюбні вірші зворушать будь-яке серце. Багато поезій Ліни Костенко виявилися пророчими.
Наукова бібліотека ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, в рамках Тижня читання «Пісня тисячі голосів», присвячує літературний подкаст видатній поетесі.