Можна багато розмірковувати про екологію та екологічні проблеми, шукати «винуватців» і дискутувати на тему, що стан навколишньої природи можливо був би зовсім іншим, якщо б …
Наявність слідів техногенної катастрофи на нашій планеті — незаперечний факт. Ми дуже швидко, освоївши нові технології, егоїстично поспішаємо ставити їх «на благо» людства. Про це вперше почали замислюватися, коли провели елементарні розрахунки і зрозуміли, що щось в людській діяльності не так. Щось вибиває нас з загальної гармонії з навколишньою природою і більш того - це «щось» може обернуться і проти нас самих, а що найжахливіше, це вже відбувається.
Щороку в останню суботу березня світ відзначає Годину Землі — глобальну екологічну ініціативу, що має на меті привернути увагу до проблем довкілля. У 2025 році ця подія відбудеться 29 березня о 20:30 за місцевим часом, коли мільйони людей у понад 190 країнах на годину вимкнуть світло та електроприлади на знак підтримки сталого розвитку та боротьби зі зміною клімату.
Є і скептики, які стверджують безглуздість скорочення споживання електроенергії всього на одну годину. Але навіть вони не заперечують необхідність залучення уваги до екологічних проблем. За час акції кінцевий споживач може заощадити до 0,5 кВт спожитої електрики, що благотворно позначиться і на його бюджеті. В умовах економічної кризи це вельми актуально.
Година Землі — це не лише про 60 хвилин темряви, а про відповідальність перед природою та майбутніми поколіннями. Наукова бібліотека ХНУМГ ім. О.М. Бекетова нагадує, що навіть найменші дії кожної людини можуть мати великий вплив на стан довкілля і закликає доєднатися до цієї акції — разом ми можемо змінити світ на краще!