З дитинства ми вдивляємося в небо, мріючи злетіти вище хмар, побачити зорі ближче, торкнутися безмежного космосу. Колись це здавалося казкою, а сьогодні — частина реальності, яку творять сміливі, розумні та віддані своїй справі люди: інженери, конструктори, пілоти, космонавти, науковці. Саме вони щодня прокладають шлях від неба — до безмежності.
12 квітня Україна і світ відзначають Міжнародний день авіації та космонавтики, День працівників ракетно-космічної галузі.
Україна має унікальну космічну спадщину. Саме наші вчені та конструктори зробили вагомий внесок у розвиток світової авіації та космонавтики: Сергій Корольов – головний конструктор перших космічних апаратів і людина, яка допомогла людству зробити перші кроки у космос; КБ "Південне" та Південмаш – розробники ракет "Зеніт", "Циклон", "Антарес", які виводять супутники на орбіту; Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України, який у 1997 році здійснив політ на шатлі NASA.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змінило всі сфери життя, але не зупинило українську ракетно-космічну галузь. Навпаки, війна лише підтвердила, наскільки важливо розвивати високі технології для оборони та безпеки.
Для України космічні технології сьогодні — це не тільки наукові дослідження, а й інструмент боротьби за незалежність. Розвиток аерокосмічної галузі дає змогу захищати свою землю, прогнозувати кліматичні зміни, розширювати міжнародне співробітництво та закладати фундамент для майбутнього.
Космос – це про безмежність знань, амбіцій і натхнення. Це виклик, який людина приймає знову і знову, відкриваючи нові таємниці Всесвіту. І Україна – серед тих, хто не лише мріє, а й діє, щоб одного дня політ до зірок став для нас таким же звичним, як подорож літаком.
Наукова бібліотека ХНУМГ ім. О.М. Бекетова запрошує ознайомитися з віртуальною виставкою, присвяченою темі космосу.